Zajímavosti o TIRADU

Máte rádi perličky ze zákulisí?

Přinášíme několik zajímavých informací o TIRADu z úplných začátků svojí existence

Počátky společnosti TIRAD , s. r. o.

Počátek 90. let byl příslibem nových možností, především v oblasti soukromého podnikání, proto vznikla v roce 1993  firma TIRAD, s. r. o. Hlavní činností podnikání byla soukromá nákladní (TIR) autodoprava. Na samém začátku se jezdilo především do Rakouska (A) a Německa (D). - Odtud pochází název společnosti TIRAD.

S postupem času bylo nutné poohlédnout se po vhodném  prostoru,  pro vznikající mladou firmu. V Šašovicích byla v té době na prodej budova, která byla jako stvořena pro potřeby firmy. Budova patřila firmě Škrobárny a Lihovary, s. p. Havlíčkův Brod a sloužila jako pěstitelská pálenice a výrobní dílna. Bonusem bylo příhodné umístění budovy, kousek od císařské silnice.

  

Dobové fotky z pálenice

Koncem roku 1994 proběhlo na FNM ČR v Praze první kolo prodeje objektu. Do soutěže se  přihlásili 2 zájemci. Jedním z nich byl také TIRAD. Bohužel nešlo vše hladce, jak by se mohlo zdát. Klasická aukce obálkovou metodou, kde zjednodušeně, bere nejvyšší nabídka, v tomto případě neplatilo. Hořkým prozřením bylo poznání, že samotný arbitr,  byl zjevně „ovlivněn“ druhou stranou. První kolo tedy neskončilo ve prospěch firmy TIRAD, která podala nejvyšší nabídku. Bylo podáno odvolání, které  bylo zamítnuto. Nezbývalo nic jiného, než čekat, jak se celá situace vyvine. Protistrana, které byl objekt přiklepnut,  měla v příštích 60 – ti  dnech složit požadovanou sumu. To se nestalo. Naopak. Nepochopitelně,  dostali od FNM ČR ještě další odklad, tentokrát s 90-ti denní lhůtou splatnosti. Ani tentokrát finanční prostředky splaceny nebyly. Po čase bylo vyhlášeno 2. kolo aukce. Zde už byl uchazeč pouze jeden. A tak firma TIRAD získala v roce 1996 do vlastnictví celý objekt, za třetinu ceny, než byla ochotna zaplatit v prvním kole. Tady by se dalo říci: Kdo si počká, ten se dočká. Nebo raději,  Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.