VÍČKA NA PET LAHVE BUDOU MUSET MÍT PODLE EU POUTKA

VÍČKA NA PET LAHVE BUDOU MUSET MÍT PODLE EU POUTKA

Formy na víčka se vyrábí v Tiradu

Víčka od PET lahví jsou nejčastěji nalezeným plastem na evropských plážích. Znečišťování životního prostředí plastovými víčky se podle Evropské unie změní tím, že budou k PET lahvi připoutána. Toto nařízení začne platit za dva roky. Výrobci plastů proto musí změnit formy na jejich výrobu. Základové desky na vstřikování plastů pro výrobu nejen víček na PET lahve vyrábějí ve firmě TIRAD v Šašovicích u Želetavy. V souvislosti se změnou evropské legislativy se jim několikanásobně zvyšují zakázky.

„Vyrábíme základové desky pro formy na vstřikování plastů. Odebírají je od nás firmy z celé Evropy, které díky našim formám vyrábějí plastové výlisky – jsou to například plastová víčka, víčka na parfémy, šampony anebo třeba i injekční stříkačky a dávkovače léků,“ popisuje zakladatel firmy TIRAD a ředitel Stanislav  Veselý.

Výroba základových desek pro vstřikování plastů je velmi přesná výroba, která vyžaduje znalost, zkušenost, technologii a také dobrý systém práce. Na jednom metru nesmí být nepřesnost větší než jedna setina milimetru, což je pro představu pětina lidského vlasu. Je to dáno tím, že čím přesnější je forma, tím méně se spotřebuje materiálu na výrobu plastového výrobku.

NOVÁ ENERGIE VE VÝROBĚ

NOVÁ ENERGIE VE VÝROBĚ

Dne 14.12.2022 u nás byli na exkurzi učni ze studijního oboru - Obráběč kovů ze SŠŘS Moravské Budějovice. Studentům se u nás líbilo a oni nám také. Tak se na Vás těšíme po závěrečných zkouškách.

SŠŘS M.B. a TIRAD = dlouhodobá spolupráce

MILÁ NÁVŠTĚVA 23.11.2022

MILÁ NÁVŠTĚVA 23.11.2022

Dne 23.11.2022 proběhla první prohlídka výroby. Zájemci o práci v TIRADU měli možnost si prohlédnout výrobu, seznámit se strojovým parkem naší firmy. 

Získali informace o procesu výroby, zaškolení a pracovních podmínkách.

 

...že Vám to nevyšlo, nebo v předvánočním čase Vám to zkrátka vypadlo z hlavy...

Nevadí, do Vánoc bude ještě jedna možnost k nám přijet na prohlídku výroby a to 13.12.2022 od 15.00 do 16.00.

 

Stačí drobnost. Zaregistrovat se na další termín viz postup níže.

Prohlídky výroby proběhnou v čase 15.00 a 15.30.

Pokud máte zájem se zúčastnit prohlídky, zapište do přiloženého formuláře  své kontakty.

Do kolonky "Vaše zpráva" uveďte termín a čas prohlídky, který Vám nejlépe vyhovuje. Bude fajn, když přidáte i velikost Vašich bot, abychom měli dostatečnou kapacitu. Vaše bezpečnost během prohlídky je pro nás priorita.

A odešlete formulář.

 

Máme jen pár podmínek, které bychom od Vás potřebovali dodržet:

  • věk min. 18 let
  • zákaz vstupu dětí a zvířat do areálu firmy
  • dobrou náladu a chuť se něco dozvědět určitě nenechávejte doma a vezměte je si sebou

 

Bez registrace nebude možné Vám ukázat provoz. Počet míst je omezený.

 

Děkujeme za milou návštěvu a těšíme se na další setkání.

 

Neustále zlepšujeme podmínky zaměstnancům

Neustále zlepšujeme podmínky zaměstnancům

V období letních měsíců proběhl v naší společnosti Průzkumu spokojenosti zaměstnanců. Zaměstnanci měli možnost se vyjádřit k 20 otázkám různého charakteru - od kvality oběda až po příměstský tábor 2023 pro svoje děti. Děkujeme za  jejich podněty a názory, které postupně vyhodnocujeme a snažíme se uvést do života. První vlaštovkou je změna nastavení čerpání dovolené pro CNC operátory. Nyní si každý  CNC operátor může sám určit, kdy bude čerpat svoji dovolenou v roce 2023. Věříme, že nově nastavený systém přispěje k větší spokojenosti CNC operátorů ve výrobě. 

Spokojenost zaměstnanců je pro nás důležitá, a proto se snažíme uvést do života dobré podněty.

Téma nových víček oslovilo i  Českou televizi

Téma nových víček oslovilo i Českou televizi

Česká televize reagovala na naši tiskovou zprávu ohledně nové úpravy evropské směrnice ohledně nových víček. 17.10.2022 proběhlo natáčení reportáže přímo v prostorech firmy. Generální ředitel Stanislav Veselý vysvětlil, o jakou změnu se jedná a jaká je aktuální kondice firmy TIRAD.